GamoSoy

Panenský sójový olej bez GMO

ČISTÝ PANENSKÝ SÓJOVÝ OLEJ VYNIKAJÚCEJ KVALITY

Sójový olej je rozšírenou potravinovou surovinou na celom svete. Ročná produkcia presahuje 45 miliónov tony – nasledujúc palmový olej – predstavuje druhé najväčšie množstvo.

Je bohatá na mononenasýtené a polynenasýtené mastné kyseliny (Omega 3 a 6) a preto má priaznivý účinok v strave. Možno ho využiť k pečeniu, vareniu, ale aj ako dressing na šaláty, ale je hlavnou surovinou k výrobe majonézy a margarínu. Okrem potravinárskeho priemyslu sa používa aj na výrobu krmív pre zvieratá a na priemyselné účely (napr.: výroba lakov a mazív).

Najbežnejšou formou výroby rastlinného oleja je proces „extrakcie”, keď zo sójových zŕn sa olej extrahuje tukom rozpustnými látkami. Tieto mastné riedidlá sú vyrobené z ropy a hoci extrakčný postup je bezpečný, v olejoch v minimálnom množstve sú povolené rozpúšťadlá.

Naša spoločnosť si stanovila cieľ, že zo sójových zŕn bude olej vyťažiť bezrozpúšťadlovej technológie, „lisovaním”. Počas procesu sa sójové zrnká čistia, drvia, zahrievajú, lisujú a filtrujú.

Takto vyrobený produkt je panenský sójový olej (viď: Codex Alimentarius), ktorý neobsahuje žiadne chemikálie.

Okrem vyššie opísaných výhod má panenský sójový olej vysoký obsah lecitínu, ktorého zdravotné výhody sú už všeobecne známe.

Jedným z najväčších problémov s pestovaním sóje je ničenie buriny v oblasti produkcie, preto genetickým procesom sa vyrobili odrody sóje, ktoré sú tolerantné voči herbicídom a nazývajú sa geneticky modifikovanými (GMO – gen modified organs) odrodami. V súčasnosti neexistuje konsenzus o účinku genetickej modifikácie na zdravie.

Naša spoločnosť vyrába sójový olej výhradne z geneticky nemodifikovaných surovín

KVALITNÝ PRODUKTVYSOKÝ OBSAH OMEGA 3 a 6
MASTNÝCH KYSELÍN


PANENSKÝ SÓJOVÝ OLEJ
S VYSOKÝM OBSAHOM LECITINU


NEOBSAHUJE
ŽIADNE CHEMIKÁLIE

Potrebujete viac informácií o našich produktoch a cenách?
Kontaktujte nás!