SoyProFat

Sójové výlisky bez GMO.

KRMIVO S VYVÁŽENOU BIELKOVINOVOU
A ENERGETICKOU HODNOTOU

Nepostrádateľným univerzálnym krmivom pre zvieratá  je extrahovaný sójový šrot. Pri jeho výrobe sa vplyvom tepla a rozpúšťadla (zlúčenina na základe Hexánu) z drvených sójových bôbov extrahuje približne 18-20% sójového oleja.  Nadväzne sa odstráni použité rozpúšťadlo, pričom reziduálne množstvo neprevýši v zmysle Smernice 2009/32/EU  maximálny povolený limit (do 30 mg/kg). Takto vyrobený „extrahovaný sójový šrot“ obsahujúci vysoký podiel bielkovín (44-48%) a nízky podiel oleja (1-2%) je najviac používanou surovinou v krmivárskom priemysle.

V súčasnosti neexistuje žiadny dôkaz o tom, či výrobky zo zvierat (mäso, vajce, atď.) konzumujúce geneticky modifikovaný (GMO) sójový šrot nespôsobujú zdravotné problémy u ľudí. Napriek tomu, však neustále rastie dopyt po geneticky nemodifikovaných potravinách, ktorých veľkým kontaminantom je práve sója.

Vzhľadom na potrebu zvýšovania produkčnej účinnosti krmiva a ekonomicky rentabilnejšej výroby živočíšneho produktu sa stále dostáva do popredia zvyšovanie obsahu energie a stráviteľných aminokyselín v krmivách.

 

Z olejnatých semien je plnotučná „full fat“ sója jediná surovina, ktorá je vo veľkom množstve využiteľná pri tvorbe receptúry. Má vysoký podiel bielkovín (33-35%), priaznivý obsah esenciálnych aminokyselín a stredne veľký podiel oleja (18-22%). Vzhľadom na vysoký obsah antinutričných látok je potrebné sójové bôby tepelne spracovať. Existuje mnoho spôsobov ako odstrániť antinutričné látky, ktoré sú citlivé na teplo ( Inhibítor Trypsínu a Lektin), avšak odstránenie ďalších antinutričných látok ako sú Glycinin a Beta-Conglycinin je možné iba extrúziou ktorá je tiež vysoko nákladová.

Krmivo SoyProFat v sebe spája výhody extrahovaného sójového šrotu a plnotučnej „full fat“ sóje a poskytuje ochranu proti spomenutým a uvedeným nevýhodám.  • Vyváženosť podielu bielkoviny (43%) a oleja (7%) umožňuje, jeho univerzálne použitie pri optimalizácii kŕmnych zmesí na ideálny pomer bielkovín a energetickú hodnotu
  • Sójová bielkovina  má  vysoký a ideálne vyrovnaný obsah a pomer stráviteľných aminokyselín
  • Vyrába sa výlučne z geneticky nemodifikovanej sóje a dáva nám možnosť deklarovať kŕmnu zmes ako„ Vyrobené bez použitia GMO “
  • Použitý technologický proces v procese spracovania sójových bôbov  spoľahlivo eliminuje antinutričné faktory
  • Vplyvom extrúzie sa zlepšuje stráviteľnosť uhľohydrátov a aminokyselín
  • Do kŕmnej zmesi nie je potrebné pridávať olej, čím sa zlepšuje kvalita granúl
  • Pri lisovaní oleja nevzniká kontaminácia rozpúšťadlami

 

Na základe hore uvedených výhod porovnaním extrahovanej sóje alebo inej extrahovanej plodiny (repka olejná, slnčenica) sa zlepšujú výsledky výroby a rovnako sa zvyšuje aj ziskovosť výrobcu a chovateľa hospodárskych zvierat.

KVALITNÝ PRODUKT100%
BEZ GMO


ESENCIÁLNE
AMINOKYSELINY


VYVÁŽENÁ ENERGETICKÁ
A BIELKOVINOVÁ
HODNOTA

Potrebujete viac informácií o našich produktoch a cenách?
Kontaktujte nás!